YOUR INTERNET EXPLORER IS NO LONGER SUPPORTED

You are using an old version of .
To improve your experience using our website, we strongly recommend to update your browser to its latest version or download one of the following browsers:

Google Chrome (recommended): Download here
Mozilla Firefox: Download here
Microsoft Edge: Only available with Windows 10
Microsoft Internet Explorer (IE9+): Only available with Windows Vista and upwards

Ko nozīmē naudas ieguldīšana?

Ko nozīmē naudas ieguldīšana?

Kad cilvēki runā par naudas ieguldīšanu, tas var nozīmēt dažādas lietas. Taču kopējā iezīme ir tā, ka viņi lieto savu naudu tagad, lai tās apmērs palielinātos un viņi to varētu izmantot nākotnē.

Naudu var ieguldīt dažādos veidos, piemēram, depozītos, uzņēmumu akcijās, dārglietās, nekustamajā īpašumā, valūtā, mākslas darbos. Katrs var izvēlēties sev tīkamāko variantu. Pirms tam gan vajadzētu iegūt maksimāli daudz informācijas par ieguldījumiem un iespējamiem riskiem, lai izvēlētos piemērotāko stratēģiju. Plaša informācija par investēšanu pieejama internetā, tomēr vislabāk dot priekšroku zinošu speciālistu konsultācijām.

Pastāv arī uzskats, ka ieguldīt vajadzētu tikai tad, kad segti citi aktuālie izdevumi, piemēram, pilnībā apmaksātas kredītsaistības. Tātad – ja Tev ir aktīva kredītlīnija vai kāds cits aizdevums un radušies neplānoti ienākumi, prātīgāk ir vispirms veikt kredīta atmaksu un tikai tad domāt par ieguldījumiem.

Depozīti

Bankas piedāvā vairākus naudas līdzekļu ieguldīšanas veidus, piemēram, termiņdepozītu, kas ļauj ieguldīt naudas līdzekļus uz noteiktu laika posmu un fiksētiem procentiem. Pieejami arī krājkonti – beztermiņa noguldījumi, ko var papildināt bez ierobežojumiem. Arī par tiem pienākas peļņas procenti.

Uzņēmumu akcijas

Vēl viena opcija – uzņēmumu akciju iegāde. To var darīt ar brokeru vai bankas starpniecību. Investora peļņu veido dividendes – uzņēmuma tīrās peļņas daļas apjoms. To apmērs un izmaksu biežums atkarīgs no investoru sapulcē pieņemtā lēmuma.

Nekustamais īpašums

Mūsdienās visnotaļ populārs investīciju veids ir nekustamā īpašuma iegāde. Peļņa tiek gūta, nekustamo īpašumu izīrējot vai labiekārtojot un pēc tam pārdodot par lielāku cenu.

Valūta

Finanses var ieguldīt arī valūtas (Forex) tirgū. Tās pamatprincips ir iegādāties valūtas un pelnīt uz tirgus svārstībām.

Mākslas darbi un vērtslietas

Ieguldīt var arī mākslas darbos un dārglietās – protams, ja šī sfēra kaut nedaudz interesē.

Ko ņemt vērā, sākot investēt?

Kā redzams, iespējas investēt ir visdažādākās – jāizvēlas tikai piemērotākais variants. Te, protams, svarīgi izvērtēt visus riskus, maksimāli iepazīties ar visiem nosacījumiem un citu aktuālo informāciju, kas noderēs, lai ieguldījums būtu veiksmīgs. Tas, kādu ieguldījuma veidu izvēlēties, atkarīgs arī no tā, kāda ir šim mērķim atvēlētā summa.

Sākotnēji ieteicams sākt ar nelielu naudas summu, lai saprastu, vai izvēlētais risinājums ir piemērotākais finanšu instruments. Pirms investēšanas svarīgi izvērtēt arī, cik daudz naudas vari atļauties zaudēt, kāda ir Tava stresa noturība.

Noslēgumā vēl viena svarīga piebilde – lielisks ieguldījums, kas nākotnē noteikti atmaksāsies, ir investēšana sevī – savās zināšanās, prasmēs un profesionālā izaugsmē. Tas viss ļaus uzlabot vērtību darba tirgū, turklāt paplašinās redzesloku un dos jaunas idejas, kā uzlabot savu dzīves līmeni nākotnē.

CreditOn.lv © 2007 - 2019