Ātrie kredīti

Ātrie kredīti

YOUR INTERNET EXPLORER IS NO LONGER SUPPORTED

You are using an old version of .
To improve your experience using our website, we strongly recommend to update your browser to its latest version or download one of the following browsers:

Google Chrome (recommended): Download here
Mozilla Firefox: Download here
Microsoft Edge: Only available with Windows 10
Microsoft Internet Explorer (IE9+): Only available with Windows Vista and upwards

Tiek izsniegti ātrie kredīti

Ātrā kredīta būtība un pirmssākumi

Ātrais jeb īstermiņa kredīts ir aizdevums, kuram iespējams pieteikties internetā. Šāda veida kredīti pirmo reizi parādījās Lielbritānijā un ASV deviņdesmito gadu sākumā, bet Latvijā tie ir pieejami nedaudz vairāk nekā desmit gadus. Īstermiņa aizdevumu jeb nebanku kredītu nosacījumi atšķiras no tradicionālo komercbanku kredītu izsniegšanas un atmaksas noteikumiem. Ātrais kredīts Latvijā ir viens no populārākajiem īstermiņa aizdevumu veidiem, turklāt nav nepieciešams norādīt, kādam mērķim iegūtie naudas līdzekļi tiks izmantoti.

Šos īstermiņa kredītus fiziskām un juridiskām personām visbiežāk izsniedz nebanku jeb alternatīvo finanšu kredītiestādes, kurām Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piešķīris īpašu licenci, kas ļauj nodarboties ar šādiem kreditēšanas pakalpojumiem. Ātro kredītu izsniedzēji ir apvienojušies Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijā (LAFPA), tādējādi apliecinot godīgu un uzticamu biznesa attiecību veidošanu.

Cik ātri ir iespējams saņemt ātro kredītu?

Vairumā gadījumu personas pieteikums ātrajam kredītam tiek izskatīts 15 minūšu laikā. Taču kopumā pastāv vairāki faktori, kas ietekmē to, cik ātri iespējams saņemt naudu. Apskatīsim tos. Vispirms katram jaunajam klientam, kurš vēlas aizņemties, jāveic reģistrācija CreditOn.lv mājas lapā. Nepieciešams norādīt personīgo informāciju par sevi, tai skaitā, vārdu, uzvārdu, personas kodu, tālruņa numuru, e-pastu, nodarbošanās veidu, kā arī ikmēneša ienākumus un izdevumus. Lai pabeigtu reģistrēšanos, uz norādīto uzņēmuma bankas kontu jāpārskaita 1 cents.

Pēc tam, kad reģistrēšanās process pabeigts, kredītspeciālists izskata pieteikumu 15 minūšu laikā, un sniedz atbildi īsziņas veidā. Ja būs nepieciešama papildu informācija aizdevuma saņemšanai, operators telefoniski sazināsies ar personu. Ja atbilde par kredīta piešķiršanu būs pozitīva, aizdevējs pārskaitīs naudu uz to bankas kontu, no kura tika veikts reģistrācijas maksājums 1 centra apmērā. Izņēmuma gadījumos prasītās summas saņemšanas laiks var būt ilgāks, ja atšķiras kredītiestādes un personas bankas. Tāpat jāņem vērā banku darba laiks un internetbanku darbība, kas var ietekmēt pārskatījuma veikšanas ātrumu.

Lai arī pieteikties kredītam var jebkurā diennakts laikā, Latvijas Republikas likumdošana nosaka, ka īstermiņa kredītus atļauts izsniegt no plkst. 7.00 līdz 23.00. Tas nozīmē, ja persona piesakās kredītam laikā no plkst. 23.00 vakarā līdz 7.00 rītā, pieteikuma izskatīšana notiks CreditOn darba laikā, nākamās dienas rītā (darba dienās 8.00 – 22.00 un brīvdienās 10.00 – 20.00).

Vai ātrā kredīta saņemšanai nepieciešams galvojums vai ķīla?

Atšķirībā no banku aizdevumiem, kuru saņemšanai nereti tiek prasīta ķīla vai galvojums, piesakoties ātrajiem kredītiem, tas nav nepieciešams. Taču jāņem vērā, ka gadījumā, ja persona vēlas aizņemties vairāk nekā 425 eiro, aizdevējs var lūgt nosūtīt bankas konta pārskatu, kas apliecinās pastāvīgu ienākumu gūšanu un garantēs, ka ātrais kredīts tiks laicīgi atmaksāts. Nekādi citu papildu dokumentu uzrādīšana netiks prasīta.

Ko darīt, ja rodas grūtības ar ātrā kredīta atmaksu?

Nepieciešamības gadījumā īstermiņa aizdevumu par noteiktu summu var pagarināt uz 15 vai 30 dienām. Šāda iespēja pieejama divas reizes. Savukārt kredītlīnijas mēneša maksājumu persona var pagarināt uz 30 dienām, un to iespējams izdarīt maksimums trīs reizes. Pagarināšanu var veikt savā CreditOn profilā vai zvanot pa tālruni 27250001.

Savukārt, ja radušās grūtības atmaksāt ātro kredītu vai segt tā pagarināšanas maksu, droši sazinies ar CreditOn klientu servisu pa tālruni 27250001 vai arī parādu piedziņas speciālistiem pa tālruni 27250002. Tāpat padomus par to, kā atrisināt situāciju, varat saņemt pie mūsu konsultantiem un Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijā.

Cik lielu naudas summu vai aizņemties un uz kādu laika periodu?

CreditOn piedāvā trīs veidu ātros kredītus. Īstermiņa aizdevuma pieejamā summa ir no 5 līdz 425 eiro. Savukārt maksimālais atmaksas termiņš šim kredītam ir 30 dienas. Piesakoties aizdevumam, persona var norādīt vēlamo summu un atmaksas termiņu. Jaunajiem klientiem, kuri vēlas aizņemties pirmo reizi, CreditOn piedāvā īstermiņa aizdevumu ar 100% atlaidi komisijas maksai. Ja kredīts tiek atmaksāts laikā, persona atdod tieši tādu pašu summu, kādu aizņēmusies. Īstermiņa kredīts ir piemērots tiem, kuri, izvērtējot savu finansiālo situāciju, apzinās, ka spēs aizdevumu atmaksāt 30 dienu laikā.

Otrs ātrā kredīta veids, kuru piedāvā CreditOn, ir kredītlīnija. Pieejamā summa šī aizdevuma ietvaros ir no 50 līdz 1000 eiro. Piesakoties kredītlīnijai, tiek piedāvāts ikmēneša maksājumu grafiks uz gadu, kura ietvaros var izvēlēties sev ērtāku atmaksas datumu. Maksājumu grafiku iespējams redzēt, izmantojot aizdevuma kalkulatoru. Ar katru maksājumu atlikusī aizdevuma summa samazināsies.

Lai arī maksimālais atmaksas laiks šim kredītam ir viens gads, nepieciešamības gadījumā to iespējams atdot arī ātrāk, veicot maksājumu, kas ir lielāks par ikmēneša minimālo summu, tādējādi samazinot izdevumus par komisijas maksu. Šis aizdevums būs piemērotāks cilvēkiem, kuri, izvērtējot savas finansiālās iespējas, uzskata, ka nevarēs atdot visu summu 30 dienu laikā, tā vietā, izvēloties kredītu, kurā maksājums sadalīts 12 daļās.

Trešais ir patēriņa kredīts ar aizdevuma summu no 100 līdz pat 1000 eiro un atmaksas termiņu no 3 līdz 24 mēnešiem. Piesakoties patēriņa kredītam, varat izvēlēties sev piemērotu atmaksas datumu, kā arī mēneša maksājumu skaitu, balstoties uz savām maksātspējām. Arī patēriņa kredītu var apmaksāt pirms termiņa, līdztekus pārrēķinot arī aizdevuma komisijas maksu.

Kādi ir ātrā kredīta saņemšanas vecuma ierobežojumi?

Lai saņemtu ātro kredītu pie CreditOn, personai jābūt vecumā no 20 līdz 75 gadiem. Šādu aizdevumu izsniegšanas politiku noteikusi lielākā daļa aizdevēju, ņemot vērā riskus, kas saistīti ar kredītu izsniegšanu jauniešiem, kuri vēl nav pietiekami pastāvīgi, lai spētu uzņemties atbildību par savu rīcību un tās sekām. Pirms pieteikties kredītam, noteikti jāpārliecinās par atbilstību vecuma ierobežojumiem, pretējā gadījumā aizdevuma piešķiršana var tikt atteikta.

Kas nepieciešams, lai varētu saņemt ātro kredītu?

Lai saņemtu ātro kredītu, personai, kura piesakās aizdevumam, jāatbilst šādiem nosacījumiem:

Jābūt Latvijas Republikas rezidentam (pilsonis vai nepilsonis ar savu personas kodu);

Jābūt vecumā no 20 līdz 74 gadiem;

Ir atvērts aktīvs konts kādā no Latvijas bankām;

Ir aktīvs mobilā telefona pieslēgums jebkurā Latvijas mobilo sakaru operatora tīklā;

Nepieciešama e-pasta adrese, ko izmantot informācijas saņemšanai no CreditOn;

Vajadzīgi pastāvīgi ikmēneša ienākumi, kas ļautu aizdevumu laicīgi atmaksāt.

Vai es varu atmaksāt ātro kredītu pirms termiņa?

Ņemot vērā klientu vēlmes, CreditOn piedāvā atmaksāt ātro kredītu pirms tā termiņa. Lai noskaidrotu precīzu aizdevuma komisiju un galējo summu, kādu nepieciešams atdot, izmantojiet kādu no šīm saziņas iespējām:

Rakstiet iesniegumu brīvā formā un nogādājiet to CreditOn birojā, sūtot pa pastu uz adresi: Uriekstes ielā 2a-24, Rīgā, LV-1005, vai sazinieties ar CreditOn klientu apkalpošanas speciālistiem darba laikā, zvanot uz numuru 27250001 vai

Uzrakstīto iesniegumu ieskenētā veidā nosūtiet uz CreditOn e-pastu: info@crediton.lv.

Kādiem mērķiem tiek izmantots ātrais kredīts?

Ņemot vērā to, ka ātro kredītu saņemšanai nav nepieciešams norādīt to izmantošanas mērķi, katra persona individuāli var izvēlēties, kādiem mērķiem naudas līdzekļus novirzīt. Tomēr ir novērojamas galvenās tendences ātro kredītu tērēšanā. Tos visbiežāk lieto ārkārtas gadījumos:

Medicīnas aprūpes pakalpojumi – gadījumos, kad pēkšņi rodas nepieciešamība doties pie zobārsta, veikt operāciju, iegādāties medikamentus vai veikt ārstēšanu, jārēķinās ar vairākiem desmitiem un pat simtiem vai tūkstošiem eiro. Tā kā veselības problēmas ir izņēmuma gadījums, kas jārisina pēc iespējas ātrāk, nereti palīdzība tiek meklēta, noformējot ātro kredītu.

Auto vai mājokļa remonts – applūdis dzīvoklis, caurs jumts, bojāta elektroinstalācija, kā arī dažādas ķibeles ar automašīnu, kalpo par iemeslu meklēt papildu līdzekļus remonta veikšanai.

Sadzīves tehnikas iegāde – ir ļoti grūti iztikt bez veļas mašīnas, plīts vai ledusskapja, tādēļ, ja iepriekšējais modelis vairs nespēj pildīt savas funkcijas, nekavējoties tiek meklēts jauns.

Komunālo vai citu steidzamu rēķinu apmaksa – aukstajos gada mēnešos komunālie maksājumi veido salīdzinoši lielas summas, tādēļ, lai izvairītos no problēmām, cilvēki noformē ātro kredītu, lai laicīgi samaksātu rēķinu. Protams, tas jāveic gadījumos, kad zināms, ka aizdevumu būs iespējams atmaksāt.

Pārtikas preču iegāde – situācijās, kad līdz algai atlicis pavisam nedaudz, taču jāpērk pārtikas produkti, kā noderīga alternatīva tiek izmantots ātrais kredīts.

Izglītībai – gan dažādās augstākās izglītības iestādēs, gan kursos, mācību maksa var būt diezgan augsta, tādēļ, lai to segtu uzreiz, tiek izvēlēta, piemēram, kredītlīnija, kuru pēc tam pakāpeniski gada laikā atmaksā.

Atcerieties – aizņemieties atbildīgi, izvērtējot nepieciešamību un iespējas atmaksāt aizdevumu!

Vai Tevi interesē mūsu piedāvājums ?
Spied te un piesakies aizdevumam uzreiz.

PIETEIKTIES
CreditOn.lv © 2007 - 2018